Upravit stránku

V oblasti zpracování kamene patříme mezi špičky. A to platí nejen o dodávce kvalitního přírodního kamene, ale i o povrchové úpravě, strojním zpracování a instalaci. Jsme dodavatelem a zároveň zpracovatelem přírodních kamenů, a tak u nás získáte veškerý servis.

Do nejmenšího detailu dokonalý výrobek pro vás vyrobíme v souladu se zavedeným systémem řízení výroby a technickou dokumentaci. Dokážeme vytvořit i prvky s náročnějšími výřezy a ve složitějším opracování nepravidelných tvarů.

Kamenictví TOP GRANITE

Po zaměření a schválení projektové dokumentace umíme plnit dodávky v rozsahu 2-3 týdnů. Doporučíme vám materiál, který je vhodný do podmínek, do kterých si jej přejete umístit.

Kamenictví se vším všudy

Díky precizním moderním strojům dokážeme vypracovat detaily na milimetry přesně. Umíme vytvořit například kuchyňské linky včetně otvorů pro zapuštění dřezů a varné desky do roviny s pracovní deskou, kalibrované spádové plochy na CNC, nepravidelné tvary v mnoha typech opracování pohledových hran. Vypracujeme pro vás i dokonalé koupelnové desky, umyvadla, parapety, obložení, kamenné podlahy i náhrobky. Máme jedny z největších skladových zásob přírodního kamene v ČR, přijďte si k nám vybrat.

  • Nabízíme kámen v mnoha povrchových úpravách a tloušťkách.
  • Vyrobíme pro vás nejrůznější výrobky z kamene, jako jsou sprchové vaničky, koupelnové a kuchyňské desky, obložení a další. Prakticky nic pro nás není nemožné.
  • Naše materiály splňují závazné evropské normy i normy ČSN.
  • Pravidelně se účastníme školení a máme osvědčení o technických požadavcích na výrobky z přírodního kamene.
  • Vyhovíme koncovým zákazníkům, kameníkům i architektonickým firmám při rozsáhlejších dodávkách.

Kámen na míru a s radou odborníka

Jsme odborníci v kamenickém řemesle. Vlastníme veškeré a moderní strojní zařízení pro zpracování kamene. Můžeme si sami určit tvar, umístění a povrchovou úpravu materiálu. My poté provedeme potřebné zaměření na místě instalace.

Jsme dodavatelem a zároveň finálním zpracovatelem. Proto u nás zbytečně nečekáte.

Jak probíhá zpracování kamene

Po nařezání bloků na polotovar – deskovinu je opatříme požadovanou povrchovou úpravou. Následně je naši pracovníci upraví diamantovými frézami na přesné rozměry a opracují hrany. Kámen zpracováváme pomocí italské linky MONTRESOR, která dokáže vytvarovat různé typu hran, opracovat a vyleštit do vysokého lesku.

Poté výrobek putuje do obráběcího centra Intermac, které vytvoří potřebné otvory, tvary pro baterie, spádové plochy, a to hrubě opracované i leštěné. Přesnost stejné výšky desek zajišťujeme kalibrací, při které zbrousíme díly na stejnou tloušťku.

Menší zpracovatelé nechávají prvky a zaoblení vyřezávat vodním paprskem nebo jej dělají ručně. Takové opracování však nikdy nebude v přesnosti, jako je strojní. Rozdíl oproti ručnímu zpracování je hlavně v detailech, kdy jsou vidět přechody a hrany.

Oko odborníka vždy pozná, že opracování a leštění není v ručním zpracování v takové kvalitě, jako když jej opracuje profesionál na moderním stroji.
pan Miloš Dvořák, jednatel společnosti TOP GRANITE s.r.o.

Zpracováváme například tyto přírodní materiály

  • Žula – Mrazuvzdorný kámen s menší nasákavostí, vhodný do venkovních prostorů pro jeho mrazuvzdornost. Dovozem a zpracováním žuly se zabýváme již od revoluce a pro její zpracování máme v arzenálu strojního vybavení například rámové pily. Žulové bloky nakupujeme ve světě a sami je dále zpracováváme na desky o různé síle. Umíme vytvořit různé povrchy, například opalované, leštěné, tryskané nebo štokované. Rádi vám je ukážeme osobně.
  • Onyx – Jeden z nejluxusnějších materiálů. Jde o polodrahokam, který se prodává jako dekorativní. Dá se podsvítit a využít například pro stěnu na recepci hotelu, v privátním prostředí jako stěna, která působí klidným dojmem.
  • Mramor – Vápenec, který je vhodný do interiéru, například do koupelen nebo vstupních hal. Do exteriéru jej příliš nedoporučujeme, protože neodolává všem povětrnostním podmínkám.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti