Upravit stránku

Kuchyňské desky z umělého kamene


Moderní interiér kuchyně, pracovní deska, ostrůvek umělý kámen
Ostrůvek a jídelní stůl z technického kamene

Kuchyňské desky z umělého kamene od Top Granite s.r.o. vynikají svým atraktivním designem, čistotou a jednoduchou údržbou. Zaručují bezvadný vzhled povrchu a jeho vlastností i po letech jeho používání. Umělý kámen nabízí moderní a luxusní vzhled díky možnosti instalace téměř beze spár, což najde uplatnění zejména u rohových či atypických pracovních desek nebo u kuchyňských desek s dřezem ze stejného materiálu.

Ostrůvek kuchyně z umělého kamene vzor mramoru
Světlá kuchyň, bílý umělý kámen, pracovní desky a obložení

 

Umělý kámen představuje věrnou imitaci přírodního kamene. Je to moderní kompaktní neporézní materiál používaný především při zařizování bytových, firemních a komerčních interiérů. Jedná se o materiál zhotovený z nadrcené směsi kameniva (křemen a žula) spojené pojivem (pryskyřice, cement) smíchané s dalšími vhodnými přísadami (např. pigmenty, skleněné nebo zrcadlové granuláty). Kombinuje vybrané přírodní suroviny s nejmodernějšími technologiemi míchání a lisování.

Výhody umělého kamene:

 

  1. MINIMÁLNĚ VIDITELNÉ SPOJE ČI SPÁRY - materiál typu umělý kámen může být spojován téměř bez viditelných spojů či spár. Také kuchyňský dřez lze zapustit s minimálně viditelnými spoji.
  2. PEVNOST V TAHU A OHYBU - v porovnání s přírodní žulou při stejné tloušťce desky je umělý kámen více pružnější a odolnější na rázové zatížení a úder.
  3. NENASÁKAVOST - oproti žule či mramoru se umělý povrch vyznačuje řádově nižší nasákavostí a v podstatě jej není zapotřebí impregnovat.
  4. RYCHLÁ ÚDRŽBA A OPRAVITELNOST - povrch kuchyňské desky z umělého kamene se velice snadno udržuje čistý a lze jej při poškození rozleštit, pokud se na něm vytvoří vryp nebo rýha.
  5. SNADNÉ OPRACOVÁNÍ A PŘESNOST - kuchyňské desky z umělého kamene jsou jednodušší na výrobu a následné opracování hran či. výřezů a dosahují přesných tloušťkových rozměrů.

Nevýhody umělého kamene:

 

  1. ŠPATNÁ TEPELNÁ ODOLNOST - na rozdíl od přírodního kamene, na který můžete bez problémů stavět rozpálené pánve a horké hrnce, umělý kámen pod takovou teplotou snadno změní barvu (zežloutne). Totéž platí i pro nedopalek od cigarety.
  2. PARADOXNĚ MNOHDY VYŠŠÍ CENA - jelikož nabízíme přes 120 druhů přírodního kamene skladem, dostáváme se na nižší ceny u spousty materiálů oproti kuchyňským deskám Technistone, corian, Silgranit aj.
  3. HORŠÍ MECHANICKÁ ODOLNOST  - zatímco na pracovní desce z žuly / quartzitu můžete díky vysokému obsahu křemene v klidu krájet cibuli či klepat maso, u umělého kamene hrozí poškození povrchu.
  4. STERILNÍ VZHLED - přírodní materiály nikdy nevyjdou z módy pro svou autentičnost, originální a nadčasový vzhled. V dnešní době se těží přírodní quartzity s až neuvěřitelnou kresbou a designem kamene na které umělé napodobeniny zkrátka nikdy nemohou stačit držet krok. 
Pracovní desky z umělého kamene o síle 3 cm
Obložení kuchyňského ostrůvku z béžového umělého kamene
Kuchyňský ostrůvek, černá deska z umělého kamene
Zahradní kuchyně umělý kámen
Kuchyňský ostrůvek, pracovní a obkladové desky umělý kámen
Pracovní deska s obložením z umělého kamene světlého vzoru
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti